Земля

Північній Америці загрожує мега землетрус

В даний час на острові Ванкувер, в Канаді, фіксуються лякаючі ознаки можливого потужного землетрусу. Цей острів знаходиться поруч з зоною розлому Каскадія. Вчені занепокоєні тим, що серія з сотень землетрусів може бути ознакою швидкого катаклізму.

Можливий землетрус знищить велику частину північно-західного регіону Північної Америки. Директор північно-західного відділення FEMA Кеннет Мерфі сказав, що це стихійне лихо вб’є близько 13000 осіб і ранить ще близько 25000 чоловік.

Океанська тектонічна плита Хуана де Фукі поступово ковзає під північноамериканську тектонічну плиту, яка є плитою, на якій знаходиться весь цей континент. Плита Хуан де Фука натискає на північноамериканську пластину зі швидкістю приблизно від трьох до чотирьох міліметрів в рік і стискає її на схід приблизно на 30-40 міліметрів в рік. Північно-американська тектонічна плита зрештою трохи відскочить. Саме це викличе нищівний землетрус в цьому регіоні.

Северной Америке угрожает мега землетрясение

Понад 150 землетрусів вдарили по островах Ванкувер за останні 24 години

За попередніми прогнозами сила ймовірного землетрусу складе не менше 9.2 бала за шкалою Ріхтера і воно триватиме не менше 5 хвилин.

Коли це станеться, північно-західний край континенту впаде на 2 метри вниз і відскочить на 30 метрів на захід. Окрім того, що це призведе до зсувів, але деякі з них відбудуться під океаном, що викличе величезний зсув води. Вода підніме гігантську хвилю цунамі, яка піде у бік Японії і до північно-західного узбережжя Північної Америки, всього через п’ятнадцять хвилин після землетрусу.

Директор FEMA на північно-заході Кеннет Мерфі сказав, що після цього катаклізму близько мільйона людей будуть переміщені, а близько двох з половиною мільйонів чоловік потребуватимуть постачання продуктів харчування і води. На відновлення зруйнованої інфраструктури буде потрібно не менше року і це тільки якщо відновити основні дороги, подачу води, забезпечення роботи каналізації. Загальне відновлення зруйнованих районів може зайняти десятиліття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button