Технології

Вчені зможуть відстежувати вуглецеві викиди щогодини

Міжнародна команда вчених тепер зможе відстежувати вуглецеві викиди на певній території щогодини. Спеціально для цього вони запустять у космос чотири спектрометри.

НАСА, Південна Корея, і Європейське космічне агентство оголосили про створення приладів для детального документування глобальної якості повітря. Вони зможуть відстежувати вуглецеві забруднення щогодини.

Перший прилад, який запустили в космос, — це південнокорейський геостаціонарний спектрометр для моніторингу навколишнього середовища. НАСА планує відправити майже ідентичний прилад на борту комерційного супутника зв’язку в 2022 році. За ними підуть два пристрої Європейського космічного агентства, перший старт призначений на 2023 рік.

Зібрані ними дані дозволять активізувати зусилля по боротьбі з поширенням забруднювачів, у тому числі двоокису азоту, смогу, формальдегіду і аерозолів. Погодинні дані будуть краще фіксувати забруднення, які спливають епізодично, наприклад, рух в годину пік або включення електростанції для задоволення пікових потреб. Прилади, встановлені на супутниках, зможуть також фіксувати, чи забруднення в межах певного регіону, або ж воно сталося в іншій країні.

«Найбільш захоплююча частина — отримання даних про джерела забруднення в різний час доби, — зазначив Баррі Лефер, керівник програми НАСА. — Ми зможемо отримати більш точні прогнози якості повітря і забруднень, тому що будемо знати про джерела і про те, як вони змінюються з часом».

Більш старі космічні прилади дозволяли вимірювати забруднення повітря тільки раз в день. Це пов’язано з тим, що вони проходять над конкретною точкою Землі в один і той же час кожен день, оскільки обертаються на сонячно-синхронній орбіті. Нові пристрої обертається навколо Землі на геостаціонарній орбіті, що дозволяє їм вести постійні спостереження в одній і тій же області.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button