Технології

Вчені створили гуму, яка може самостійно відновлюватися

Австралійські вчені створили самовідновлюючу гуму, яку в майбутньому можна використовувати для створення великих об’єктів, у тому числі з автомобільних шин. Результати дослідження описані в журналі Chemical Science.

Новий гумовий матеріал, виготовлений з дешевих промислових відходів, таких як сірка, ріпакова олія та діциклопентадієн (DCPD), отриманий від перероблення нафти, може бути повністю відновлений до початкової міцності протягом декількох хвилин — навіть при кімнатній температурі — за допомогою амінного каталізатора.

Амінний каталізатор, який використовується для запуску реакції, що призводить до самовідновлення гуми, в деяких випадках відбувається протягом декількох хвилин, і все це робиться при кімнатній температурі, кажуть вчені.

Ученые создали резину, которая может самостоятельно восстанавливаться

Вчені відзначають, що на сьогодні величезна кількість гуми викидається, оскільки не підлягає вторинному перероблюванню. Тільки в Австралії щорічно 48 млн покришок досягає кінця строку служби, з них 16% переробляються, а решта — опиняються на звалищах. При цьому кожна шина для легкового автомобіля містить приблизно 1,5 кг сталі, 0,5 кг текстилю і 7 кг гуми.

«Це дослідження розкриває нову концепцію ремонту, адгезії і переробленні екологічно чистої гуми», – твердять австралійські вчені

Новий тип гуми являє собою інноваційний каучук, який може зчіплюватися з собою після нанесення амінного каталізатора. При цьому такий полімер стійкий до води й корозії, а гумові цеглини — міцніше від звичайних.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button