Наука

Вчені знайшли біомаркери, які допомагають визначити точний час смерті в воді

Дослідники з Великобританії знайшли спосіб аналізу, який дозволяє визначити час смерті людини в воді. Для цього вони виміряли певний рівень білка.

Команда вчених з Університету Нортумбрії в Ньюкаслі (Великобританія) представила новий метод визначення точного часу смерті людини. Він охоплює вимірювання рівня певного білка в кістках. Вони описали свої результати в журналі Journal of Proteome Research.

Дослідники пояснили, що судово-медичні патологоанатоми зазвичай відбирають проби рівня розкладання на декількох ділянках тіла, але коли воно довгий час перебувало у воді, інші чинники можуть ускладнити визначення так званого посмертного зануреного інтервалу (PMSI).

Для того, щоб перевірити свій метод, вони використовували тіла 22 заморожених мишей. Вони розморозили один набір мишей при кімнатній температурі, а інший – при температурі тіла. Потім вони помістили туші мишей в різні види води.

Вони виявили, що тип води чинить менший вплив на рівень білка, ніж тривалість занурення тіл. Наприклад, вони з’ясували, що чим довший час занурення, тим меншим стає рівень білка, який називається альдолазою. Тип води впливав на один тип білка: фетуїн з більшою ймовірністю змінювався хімічно в воді зі ставка.

Дослідники відзначають, що білки можуть бути відмінними біомаркерами для встановлення часу смерті. В майбутньому команда хоче вивчити вплив різних температур на протеоміку кісток.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button