Наука

Понад 100 білків людини взаємодіють з РНК коронавірусу

Молекулярні біологи з Німеччини детально вивчили, як РНК коронавірусу нового типу взаємодіє з вмістом людських клітин.

Вчені з Німеччини виділили кілька генів і варіацій в ДНК, через які в 2-3 рази збільшується вірогідність ускладнень при COVID-19 або потенційний летальний результат. Частина з них відповідає за придушення інфекцій, інші грають важливу роль в циклі розмноження самого вірусу. Вони відповідають за збір ферментів, які той використовує при виробництві нових копій самого себе.

Для того, щоб зрозуміти це, дослідники склали список білків, які так чи інакше взаємодіють з частинками SARS-CoV-2 при їх проникненні в клітини людини.

В результаті з’ясувалося, що коронавірус так чи інакше взаємодіє зі 104 пептидами людини. Як показав аналіз, двадцять з них можуть або придушити, або розвинути інфекцію. Про деякі з них, таких як EIF4F і EIF4B, вчені вже знали з попередніх дослідів.

Особлива увага в роботі вчені приділили білкам CNBP і LARP1: вони відповідають за роботу вбудованого імунітету й управляють кругообігом РНК в клітинах. Якщо відключити гени, які відповідають за виробництво цих білків, SARS-CoV-2 розмножується швидше. Це означає, що дані молекули можуть з’єднуватися з РНК коронавірусу і нейтралізувати її.

Нові знання, сподіваються вчені, допоможуть у створенні нових ліків проти вірусу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button