Наука

У любителів жахів нерви виявилися міцнішими

Чому фанати жахів легше переносять труднощі

Дослідники з’ясували, чи можуть емоції, викликані фільмами жахів, приносити користь психічному здоров’ю людини. Виявилося, що любителі жахів отримують від їх перегляду і прочитання набагато більше користі, ніж можна було б припустити.

Група дослідників з США та Данії вдалася в питання, чи можуть емоції, викликані фільмами жахів, бути корисними для нашого психічного здоров’я. У дослідженні взяли участь 310 осіб, яким задавалося по 13 питань. Зокрема, вчених цікавило емоційний стан людей після перегляду фільмів.

«Більшість людей йдуть на страшні фільми в кіно, бажаючи розважитися, а не чогось навчитися. Але страшні історії вчать. Художній вимисел дозволяє досліджувати уявну версію світу, і завдяки цьому люди можуть навчитися уникати небезпечних хижаків, орієнтуватися в нових соціальних ситуаціях і практикувати свої навички розпізнавання чужих думок, а також управляти своїми емоціями », – пишуть дослідники.

Вони з’ясували, що фанати фільмів жахів відчувають низький рівень психологічного стресу під час пандемії, на відміну від любителів інших жанрів.

«Фільми жахів дозволяють аудиторії практикуватися в боротьбі з негативними емоціями, роблячи це в безпечній обстановці. Переживання негативних емоцій в безпеці допомагає людям виробити стратегію боротьби зі страхом і вже спокійно справлятися з ним в реальному житті », – роблять висновок вчені.

Також дослідники об’єднали чотири типи фільмів (інопланетне вторгнення, апокаліпсис, постапокаліпсис і зомбі) в одну категорію, яку вони назвали жанром «виживальника». Випробовувані, яким найбільше сподобалися саме ці фільми, виявилися (сюрприз!) психологічно краще підготовлені до пандемії і відчувають «менше негативних потрясінь» в життя.

Провідний автор дослідження і докторант кафедри порівняльного людського розвитку Чиказького університету Колтан Скрівнер сказав: «Це, звичайно, не означає, що вони насолоджуються пандемією, просто вони можуть знайти в ній щось цікаве, навіть якщо це жахливо».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments