Наука

Вчені знайшли прямий зв’язок шлунка з мозком людини

Учені університету Дьюка в Сполучених Штатах виявили, що мозок і шлунково-кишковий тракт людини безпосередньо пов’язані між собою. Їх «взаємне спілкування» може відбуватися лише за декілька секунд.

Згідно з попередніми науковими даними, передачі інформації між травним трактом і мозком було потрібно принаймні до десяти хвилин. Нове дослідження показало, що шлунково-кишковий тракт здатний взаємодіяти з мозком через нейронні ланцюги, які забезпечують більш швидкий канал зв’язку.

У шлунково-кишковому тракті людини є більш ніж 100 000 000 нервових клітин, які виробляють сигнали, що надходять в мозок. В результаті, мозок отримує інформацію про те, як голодна людина. Крім того, цей зв’язок пояснює, чому добре нагодована людина відчуває себе набагато спокійніше і задоволеніше, ніж голодна.

“Незважаючи на те, що ці нейрони знаходяться поза мозком, вони ідеально підходять для визначення системи стимулювання, яка стимулює мотивацію і збільшує задоволення”, сказали дослідники.

Американські експерти вважають, що наявність миттєвого з’єднання шлунка з мозком допомагає швидко виявляти токсини і отруту в організмі, але ця гіпотеза все ще потребує доказів і додаткової перевірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button