Всесвіт

Вчені знайшли нове джерело гамма-випромінювання надвисокої енергії

Вчені з Китаю відкрили новий незареєстроване джерело гамма-випромінювання. Для цього їм знадобився рік спостережень.

Астрономи провели дослідження за допомогою Великої обсерваторії повітряних потоків на великих висотах (LHAASO) – вони шукали нові високоенергетичні джерела гамма-випромінювання. В результаті вчені виявили нове джерело гамма-випромінювання надвисокої енергії, яке отримало назву LHAASO J2108 + 5157.

Група астрономів з Китайської академії наук (CAS) провела пошук, що тривав майже рік. Їх обладнання було призначене спеціально для вивчення космічного і гамма-випромінювання. Вони вели спостереження в китайській провінції Сичуань.

«Ми повідомляємо про відкриття нового джерела гамма-випромінювання LHAASO J2108 + 5157 на основі спостережень LHAASO-KM2A. Це перше джерело, виявлений в UHE-діапазоні, зареєстрованого іншими детекторами », – відзначають дослідники.

Джерела гамма-випромінювання з енергією фотонів від 100 гігаелектронвольт до 100 тераелектронвольт називають джерелами гамма-випромінювання дуже високих енергій (VHE), а джерела з енергією фотонів понад 0,1 петаелектронвольт – джерелами гамма-випромінювання надвисоких енергій (UHE). Природа цих джерел дотепер недостатньо добре вивчена, тому астрономи постійно шукають нові об’єкти цього типу, щоб охарактеризувати їх, що могло б допомогти детально вивчити їх властивості.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button