Всесвіт

У NASA немає грошей на відправку людей на Марс

Сьогодні американське космічне агентство NASA офіційно визнало той факт, що при поточному розмірі бюджету вони не можуть дозволити собі відправку людей на Марс. Наступні кроки агентства в даному напрямку будуть залежати від того, наскільки зміниться їх фінансування з боку американського уряду. Але в даний момент колонізація Марса найбільше залежить від приватних компаній на кшталт SpaceX, агентств, які напряму не залежать від держави.


Агентство NASA в останні роки активно розмірковувало над тим, що відправка людини на Марс – це одне з першорядних завдань. Фахівці агентства навіть розробили певний покроковий план досягнення цієї мети і почали його реалізацію. Але в підсумку все вперлося у фінансування, якого вічно не вистачає. Керівник відділу пілотованих польотів людини в космос Вільям Герстенмайер виступив із заявою, що NASA не може собі дозволити продовження цієї програми при поточному розмірі бюджету.

«Я не можу вам назвати дату відправки людей на Марс. І причина цього криється в тому, що навіть бюджет агентства, який виріс на 2%, не дозволяє нам створити систему м’якої посадки на поверхню Червоної планети. А спуск і посадка – це один з головних викликів, які кидає нам Марс», — заявив Герстенмайер.

Останнім часом NASA вклала величезні кошти в розробку ракети SLS і космічного апарату Orion. Як результат агентство навіть ще не приступало до розробки засобів посадки і зльоту з поверхні Марса. Герстенмайер зізнався, що плани щодо Марса доведеться перенести на невизначений термін. А поки агентство NASA зосередиться на більш реальних місіях. Наприклад, на подальшому дослідженні Місяця. У цей же самий час Ілон Маск обіцяє вже восени оприлюднити свої подальші плани щодо Марса. Може бути, хоч він порадує нас новинами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button