Земля

Вчені знайшли підтвердження зміни магнітних полюсів 770 тисяч років тому

Японські вчені знайшли докази того, що 770 тисяч років тому магнітні полюси Землі мали протилежне розташування щодо нинішнього положення.


Як передає телеканал, в японській префектурі Тіба вздовж річки Ерогава був виявлений геологічний шар, проби породи в якому свідчать про час зміни полюсів. Аналіз фрагментів породи, що отримала магнітне опромінення, показує, що 770 тисяч років тому Південний магнітний полюс Землі знаходився на місці Північного полюса. На рубежі, який припадає на час 770 тисяч років тому, магнітні полюси Землі помінялися місцями.

Назви геологічних періодів та ярусів у них, як правило, співвідносяться з географічним місцем знаходження характерного геологічного шару. На цій підставі японські геологи мають намір висунути в червні префектуру Тіба в якості кандидата для того, щоб вона дала назву всьому періоду 770-120 тисяч років тому. У цьому випадку період буде носити назву Тібаній.

Крім префектури Тіба, на те, щоб дати цього періоду свою назву, претендують і два італійські міста, але японські вчені вважають, що знахідки префектури Тіба найбільш чітко відображають головну революційну особливість змін, які в ньому відбулися. У цьому разі присвоєння назви геологічного періоду по місцевості, що знаходиться в Азії, відбудеться вперше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button