Технології

Підшкірні чіпи стануть стежити за рівнем ліків, глюкози і холестерину

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни розробили діагностичний чіп, що вживлюється під шкіру, який може вимірювати в крові рівень холестерину, глюкози, а також деяких лікарських препаратів. Стаття опублікована на сайті навчального закладу.

Поточні методи аналізу крові дають результат через кілька годин, а іноді і днів. Для того, щоб одержувати дані про вміст в крові різних речовин в режимі реального часу, фахівці розробили такий біосенсор площею один квадратний сантиметр. Як стверджують творці, підшкірні чіпи, що існували раніше могли тільки вимірювати температуру тіла або pH крові.

В корпусі приладу знаходиться аналітичний модуль, шість різних сенсорів, модуль Bluetooth і індукційний контур, через який здійснюється живлення чіпа. Батарея при цьому кріпиться зовні за допомогою звичайного пластиру. Таким чином, для заміни елементів живлення не потрібно проводить хірургічну операцію.

Біосенсор вже випробували на мишах в Інституті біомедичних досліджень в Беллінцоне. Вчені успішно отримували дані про рівень глюкози та вміст парацетамолу в крові піддослідних тварин, не втручаючись у їхнє повсякденне життя. Очікується, що випробування сенсора на людину будуть проводиться протягом найближчих п’яти років.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button