Всесвіт

Вчені знайшли на Сонці раніше невивчені процеси

Вчені знайшли на Сонці раніше невивчені процеси, пов’язані з плазмовими хвилями. На атмосферу світила впливають сили з його ядра.

Як передає Phys.org, Нортумбрійський університет Великобританії розвінчав міф про те, як проявляють себе магнітні поля Сонця. Раніше науковий світ вважав, що останні поводяться так після контакту з воднем на поверхні зірки, з-за якого температура там досягає 6 тис. градусів Цельсія. Вчені врахували всі дані, які збиралися протягом десятиліття і стосувалися предмета дослідження.

Зовнішній шар сонячної атмосфери, корона, має плазмові або альвеновські хвилі. Як з’ясувалося, на них надають пряму дію акустичні хвилі з ядра зірки. Альвеновські хвилі виконують безліч функцій. Проходячи по силовим лініям магнітного поля, вони переносять енергію, підтримують в короні температуру 1 млн градусів Цельсія, і викликають сонячний вітер.

Плазмові хвилі з’являються не тільки на поверхні, адже на процеси в атмосфері діють акустичні хвилі з надр Сонця. Таке явище, переконані дослідники, характерно і для інших світил.

Кнопка «Наверх»
Закрыть