Всесвіт

Таємниці Енцелади: іскри життя ховаються в крижаній імлі супутника Сатурна

Зараз холодний супутник Сатурна привертає до себе увагу вчених, які бажають знайти на ньому ознаки позаземного життя. Їх іскри можуть ховатися в крижаній імлі Енцелада, що приховує свої таємниці від людей.

Багатокілометровий панцир криги покриває поверхню сателіта, в центрі якого знаходиться кам’яне ядро. Південна півкуля об’єкта має гейзери з водяною парою, що виривається з-під ґрунту, а також тут було знайдено підземне море, в якому існує багато органічних речовин. Глибина простяглася на вісім кілометрів і закінчується скелястим рельєфом дна. Вперше такі дані були отримані за допомогою “Кассіні”, що відобразив на знімках крижані вулкани, які вивергають пар, після чого фахівці відразу припустили, що під ними можуть перебувати водні запаси. Незважаючи на невеликий розмір, небесне тіло має енергетичне джерело, що виникає під час тертя після проходження навколо Сатурна, а також сполуки, знайдені в виверженнях, можуть теоретично бути основою для виникнення життя.

Вчені припустили, що Сонячна система показала людям можливості космічної лабораторії, здатної виробляти різні хімічні реакції. Зараз 100 гейзерів викидають фонтани солоної води, що складаються з таких речовин разом з кристалами льоду, а тому подальше вивчення морського простору дозволить дізнатися, як проходив процес еволюції нашої планети. Поки придатність супутника для таких цілей не означає, що крижані простори мають форми істот, так як для такого висновку потрібно зробити безліч місій до газових гігантів. Фахівці аналізують матеріали, зібрані в околицях, але зразки не можуть показати концентрацію форм життя, тому що вони можуть знаходитися в глибині моря. Нещодавно були отримані нові результати, які показали процес бульбашкового чищення.

Під час підйому вгору вони займаються очищенням поверхні океану, після чого всі організми з органічними речовинами скупчуються в цьому місці. Потім бризки водяного пилу викидають сюди мікроби, а тому бульбашки можуть бути переносниками найпростіших форм життя завдяки своїй роботі. Якщо вчені зможуть відшукати їх під льодом об’єкта, це буде грандіозним відкриттям, яке доведе, що люди не є самотніми на просторах Всесвіту.

Також можна розгадати вічну таємницю зародження життя Землі, тому що зараз є теорія про воду і сушу. Будь-який результат, отриманий з водойми далекого супутника, може допомогти виявити істину в дебатах наукових світил. Знаходження мікроорганізмів підтвердить версію про такі процеси в термальних земних джерелах, званих чорними курцями через зовнішній вигляд. На дні океанів є місця, які вивергають вгору гарячі водні потоки, що вириваються з надр, але в них крім металів є велика кількість сірчистого водню. Біологічні види поїдають організми, здатні виробляти енергію речовин, після чого вони утворюють своє середовище.

Хоча зараз багато фахівців задають питання, що стосуються доставки проб з Енцелада на нашу планету, тому що не розуміють способів, які допоможуть перевірити їх на наявність життя. За допомогою амінокислот починається побудова білків, присутніх в кометі або метеориті, а тому ці елементи зобов’язані бути на небесному тілі. Також необхідно знайти сполуки, що використовуються клітинами для створення зовнішньої стінки.

Як вже можна помітити, проблем у вчених досить, але деякі особи впевнені, що під куполами льоду в повній темряві на об’єкті живуть загадкові істоти, несхожі на уявлення людей. Всі покладають надії на спуски зондів в тріщини гейзерів, так як є можливість зробити знімки таких організмів, викинутих потужною силою водних потоків. Вони можуть плавати або літати, от тільки багато вчених дотримуються гіпотези про прості види бактерій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button