Екологія

Вчені знайшли новий спосіб прогнозувати втрату арктичного льоду

Новий спосіб, розроблений американськими вченими, дозволив спрогнозувати втрату арктичного льоду. Виявилося, що до середини XXI століття, більша частина Північного Льодовитого океану буде вільною від замерзлого покриву.

Нещодавнє дослідження вчених з Каліфорнійського університету звужує прогнози про появу «вільної від льоду» Арктики між 2044 і 2067 роками. Екологи використовували новий підхід, що використовує альбедо морського льоду або відбивну здатність, що дозволило підвищити точність моделей прогнозування клімату. Оскільки за останні десять років у Північному Льодовитому океані відбулася швидка втрата морського льоду, численні зусилля були спрямовані на прогноз того, коли в регіоні може пройти перший сезон без замерзлої поверхні. Різкі падіння в обсязі льоду були видні також влітку 2007 року і в 2012 році.

Вчені говорять, що до середини XXI століття залишиться тільки найбільш стійкий лід на півночі Гренландії і канадському архіпелазі, а інша частина Арктики звільниться від будь-яких «перешкод». Проблема пов’язана з тим, що лід має вирішальне значення не лише для погодних умов в більш низьких широтах, включаючи Західну Європу, але і для планетарного механізму охолодження. Танення льодовиків зігріває океан, який сприяє ще більшому розплавленню і підвищенню глобальної температури. Це може призвести до катастрофічних наслідків для природи і цивілізації у вигляді повеней, посилення парникового ефекту і знищенням багатьох представників північної флори і фауни.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть