Екологія

На Грибовицькому звалищі пробурять 300 свердловин для видобутку біогазу

У тілі Грибовицького полігону твердих побутових відходів пробурять триста свердловин для видобутку біогазу і встановлять генераційну установку.

Як повідомляють у Львівській ОДА, дегазацію звалища планують почати у квітні 2021 року, передає ecotown.com.ua.

“У тілі полігону у результаті хімічних процесів утворюється газ-метан, який у двадцять разів згубніше впливає на атмосферу, ніж вуглекислий, – розповів директор ЛКП “Зелене місто” Святослав Євтушенко. – Внаслідок дегазації він буде спалюватися і виробляти електроенергію за певними тарифами на зелений ринок”.

Рекультивація Грибовицького полігону твердих побутових відходів триває другий місяць поспіль. Роботи з технічної рекультивації виконує турецько-азербайджанська компанія “JV Goksin Insaat-Hayat Group”. Її мають завершити протягом двох років.

Перший етап рекультивації також полягає у виположенні схилів, який має бути не більше 18 градусів, терасуванні схилів і влаштування покриття (пісок, щебінь, два шари геотекстилю, мембрана) та дегазація . При цьому, передбачені як вертикальні, так і горизонтальні свердловини та очистка інфільтратів. «Це потрібно для унеможливлення потрапляння будь-чого всередину сміттєзвалища і викидів у навколишнє природнє середовище, – пояснює Святослав Євтушенко. – Для технічної рекультивації, яка передбачає перепрофілювання всього тіла полігону, Європейський банк реконструкції та розвитку передбачив кошти у сумі понад 17 мільйонів євро».

Протягом 2023-2024 рр на Грибовицькому сміттєзвалищі передбачена біологічна рекультивація. «Після завершення технічної рекультивації, наступною буде біологічна: наверх винесуть дренажні шари, завезуть родючий грунт і висадять дерева, – каже начальник відділу реалізаціі? проєктів ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужнии?. – Після біологічної рекультивації ще щонайменше 5 років слідкуватимуть, як відбувається регенерація і чи наявність газу відповідає нормам».

Завершити всі роботи з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища планують до кінця 2025 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button