Земля

Дослідники знайшли найгарячішу породу в історії Землі

Команда дослідників проаналізувала температуру породи в ударному кратері – виявилося, що це найгарячіші камені на Землі. Їх пікова температура-2 370 Цельсія.

Цю породу знайшли ще в 2011 році, але відтоді не могли детально проаналізувати її властивості. Тепер вони підтвердили, що це дійсно найгарячіша порода, яка опинилася на Землі. Про це повідомила дослідницька група під керівництвом Західного університету (США).

Під час аналізу властивостей вчені виявили в ньому чотири додаткових зерна циркону — твердого мінералу, відомого як замінник алмазів. За допомогою нього і вдалося відновити історію температур і з’ясувати, що вона була розігріта до 2 370 Цельсія. Дослідники працювали в ударному кратері озера Містастін (Канада).

У статті також наголошується, що вперше на цьому місці знайшли рейдити – мінерали, що утворюються, коли циркон піддається впливу високого тиску і температури. Команда виявила три рейдити, які все ще збереглися в зернах циркону, і свідчення того, що ще два колись були присутні, але кристалізувалися, коли температура перевищила 1 200 Цельсія, після чого рейдит перестав бути стабільний.

Цей мінерал дозволяє дослідникам краще визначити умови тиску. Так вони зрозуміли, що піковий тиск був від 30 до 40 гігапаскалів. Саме такі умови тиску були створені при ударі метеорита об поверхню. Певні мінерали, які сильно стиснулися в результаті цієї події, залишають після себе структури, які можна вивчати.

Дослідницька група планує поширити цю роботу на інші ударні кратери на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button