Всесвіт

Потужний лазерний маяк вкаже, що Земля заселена

Якщо в безкрайньому Всесвіті існують інопланетні раси, людство може вказати на свою присутність за допомогою потужного лазерного маяка. Нове дослідження припускає, що лазер потужністю 1 або 2 мегавати, що проходить через 30-ти метровий телескоп на Землі зможе створити сигнал, який буде видно на відстані 20 світлових років.

На думку вчених цього буде достатньо, щоб лазерний промінь був видний в декількох сусідніх галактиках або на околицях Чумацького шляху. Як відомо, тільки в нашій галактиці знаходиться кілька сотень екзопланет, на яких теоретично можуть перебувати розумні живі організми.

«Це буде проект, але виконавчий проект», — заявив провідний автор проекту Джеймс Кларк, аспірант Массачусетського технологічного інституту з аеронавтики і астронавтики. «Види лазерів і телескопів, які проектуються сьогодні, можуть створювати потужний сигнал, який буде видно на дуже великій відстані», — додав Кларк. «Наприклад, два телескопи в необхідному діапазоні планується побудувати в початку-середині 2020-х років: Гігантський Магелланів телескоп буде мати роздільну здатність у 10 разів більше, ніж телескоп Хабла, а також тридцятиметровий телескоп (TMT) — обсерваторія вартістю 1,5 млрд доларів».

В даний час ВПС США працює над створенням меґаватного лазера для проекту Airborne Laser, Лазер, запропонований Кларком і співавтором дослідження Керрі Кахою, ад’юнкт-професором Массачусетського технологічного інституту, буде випромінювати інфрачервоне випромінювання — довгохвильове світло, невидиме для людського ока. Дослідники визначили, що отриманий інфрачервоний сигнал буде досить сильним і чітким, щоб його не заглушала сонячна радіація.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button