Всесвіт

Астрономи відкрили новий потенційно небезпечний навколоземний астероїд

Надгоризонтні спостереження допомогли помітити відразу три раніше невідомих астероїда, ледь помітних в яскравому блиску Сонця. Один з них набирає в поперечнику цілих півтора кілометра і в майбутньому з ненульовою ймовірністю зійдеться з Землею на небезпечно близьку відстань.

©DOE, FNAL, DECam, CTIO, NOIRLab, NSF, AURA, J. da Silva, Spaceengine

Астрономічний об’єкт вважається потенційно небезпечним, якщо в своєму русі він зближується із Землею ближче 0,05 відстані до Сонця (19,5 відстані до Місяця) і має діаметр більше 100-150 метрів. Теоретично подібне тіло здатне зіткнутися з планетою і викликати катастрофу глобальних масштабів, тому вчені приділяють велику увагу їх пошуку і обчислення траєкторій. На сьогодні відстежується 1454 потенційно небезпечних астероїда (Near-Earth Asteroids, NEA), не рахуючи комет та інших небесних тіл. Жоден з них не можна назвати справжньою загрозою: шанси на зіткнення в осяжному майбутньому хоча і ненульові, але дуже і дуже малі.

Днями список NEA поповнився новим учасником, який був виявлений за допомогою чотириметрового телескопа Міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо в Чилі. Встановлена на ньому камера DECam веде спостереження в оптичному та інфрачервоному діапазонах. Вчені проводять зйомку біля самого горизонту, щоб розглянути об’єкти, що знаходяться всередині орбіти Землі, при мінімальній засвіченні з боку Сонця. Така робота і дозволила недавно помітити відразу три раніше невідомих і досить великих NEA. Про це дослідники пишуть в новій статті, опублікованій в The Astronomical Journal.

Розрахунки показали, що два з цих астероїдів, що отримали назви 2021 LJ4 і 2021 PH27, не представляють абсолютно ніякої небезпеки. В осяжний час їх орбіти не перетнуть орбіту Землі, так і залишившись ближче до Сонця. Однак третій – 2022 AP7 – з часом може підійти до нашої планети на досить близьку відстань. Діаметр астероїда досягає півтора кілометра, так що потенційний удар може виявитися досить руйнівним. Шанси на це зовсім невеликі, проте для уточнення траєкторії спостереження за 2022 AP7 будуть продовжені. Нагадаємо, що іноді така робота дозволяє зовсім виключити астероїд з числа потенційно небезпечних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments