Технології

Вчені знищили бактерії графеновим фільтром

Дослідники з Університету Райс перетворили лазерний графен в самоочисний фільтр, який вловлює патогенні мікроорганізми з повітря і вбиває їх невеликими імпульсами струму.

Це відкриття може становити особливий інтерес для лікарень. За даними центрів з контролю і профілактики захворювань США, у пацієнтів під час госпіталізації є високий ризик отримати потенційно стійку до антибіотиків інфекцію.

Пристрій, описаний у журналі Американського хімічного товариства ACS Nano, вловлює бактерії, грибки, спори, пріони, ендотоксини та інші біологічні забруднення, які переносяться краплями, аерозолями твердими частинками.

Фільтр запобігає розмноженню мікробів і інших забруднювачів, періодично нагріваючи їх до 350 °С, що достатньо для знищення патогенів та їх токсичних побічних продуктів. Фільтр споживає мало енергії, нагрівається і охолоджується протягом декількох секунд.

 

Сам фільтр — це піна з тонких вуглецевих листів, синтезованих шляхом нагрівання поверхні поліїмідного листа.

Як і будь-який чистий графен, піна проводить електрику. При електрифікації нагрівання підвищує температуру фільтра вище 300 градусів, що дозволяє не тільки вбивати патогени, але і розкладати токсичні побічні продукти, які можуть живити нові мікроорганізми і активувати імунну систему людини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button