Земля

Названо причину масової загибелі крабів на Алясці

Згідно з даними щорічного обстеження дна Берингового моря, проведеного Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), Загальна чисельність ракоподібних впала приблизно з 11,7 мільярдів в 2018 році до 1,9 мільярдів в 2022 році, тобто популяція скоротилася майже на 84%.

Image by Jacqueline Schmid from Pixabay

Заради збереження і відновлення чисельності снігового краба (краба-стригуна) департамент рибальства і полювання Аляски вперше оголосив про те, що сезон лову ракоподібних в Беринговому морі залишиться закритим і в 2022-2023 р.

Ерін Федева, морський біолог з наукового центру рибальства Аляски вважає, що спостережувані сьогодні шокуючі цифри зниження чисельності краба-стригуна, стали результатом хвиль тепла в 2018 і 2019 роках.

“Холодне середовище існування, яке їм потрібне, було практично відсутнє, що свідчить про те, що температура дійсно є основним винуватцем скорочення населення», — сказала вона.

Вважається, що більш високі температури виснажили цей вид кількома способами. Наприклад, дослідження вказують на більш високу поширеність хвороби краба в міру підвищення температури.

Ракоподібні, названі на честь своєї любові до холодної води, також відчувають більший метаболічний стрес у теплих водах, що означає, що їм потрібно більше енергії, щоб вижити.

Молоді снігові краби особливо потребують низьких температур, щоб сховатися від свого основного хижака, тихоокеанської тріски, а температура в регіонах, де зазвичай проживає молодь, підскочила з 1,5 градуса за Цельсієм в 2017 році до 3,5 градусів за Цельсієм в 2018 році.

Настали безпрецедентні і тривожні часи для культового промислу крабів на Алясці, а також для рибалок і спільнот, які залежать від промислу цих ракоподібних. У звіті наголошується, що галузь страждає від скасування промислу камчатського краба в Брістольській затоці другий рік поспіль.

Дослідники відзначають, що надмірний вилов не є істотним фактором вплинув на скорочення популяції краба-стригуна, оскільки в пастки потрапляють тільки великі дорослі самці, а зниження кількості крабів спостерігається серед особин всіх розмірів, що дійсно свідчить про те, що причиною зниження кількості крабів став саме екологічний фактор.

З хороших новин варто відзначити, що дослідження цього року показало значне збільшення кількості статевонезрілих крабів в порівнянні з минулим роком, правда пройде чотири або п’ять років, перш ніж самці серед них виростуть до придатних для лову розмірів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments