Наука

Наскільки важким повинно бути тренування в спортзалі

Перед активними заняттями у фітнес-залі слід проконсультуватися з лікарем та / або тренером

Нове дослідження показало, що в залежності від типу м’язового скорочення людина може домогтися різних ефектів під час фізичних вправ. Але головне – необов’язково тягати важкі залізяки!

Photo by Sven Mieke on Unsplash

Нове дослідження вчених з Університету Едіт Коуен (ECU), Австралія, показало, що особливий тип м’язових скорочень найбільш ефективний для збільшення м’язової сили і розміру м’язів. Так, потрібно не тільки займатися з великими вагами: акцент слід, ймовірно, робити і на їх зниження. Команда вчених, до якої також входили фахівці з університетів Ніїгата і Нісі Кюсю, Японія, і державного університету Лондріна в Бразилії, провела експерименти з трьома групами людей, попросивши їх робити певні вправи, але з різним підходом.

Вчені розділили добровольців на три команди за типами напруги м’язів – ексцентричний, концентричний і ізометричний. Далі учасники виконували три різних типи вправ на згинання рук з гантелями. Професор ECU Кен Носака зазначив, що нинішні результати підтвердили попередні дослідження, які показують, що саме акцент на «ексцентричних» скороченнях добре впливає на збільшення сили і розміру м’язів. Так, ті, хто правильно концентрував свою увагу на опусканні невеликої ваги, спостерігали ті ж поліпшення у фізичному стані, що і ті люди, які займаються з великою вагою.

“Ми знаємо, що навіть одне “ексцентричне” скорочення м’язів в день може збільшити м’язову силу, якщо займатися п’ять днів на тиждень — навіть якщо це всього три секунди в день. Але концентричне (підняття ваги) або ізометричне скорочення м’язів (утримання ваги) не дає такого ефекту», — сказав професор Носака. “У разі згинання рук з гантелями багато хто може вважати, що підняття тягарів має найбільшу користь, але ми виявили, що все не так просто».

Цікаво: незважаючи на те, що група ексцентричних вправ робила в два рази менше повторень, приріст сили у них був майже рівний з тими, хто займався більше і з великими вагами.

“Розуміння переваг ексцентричних тренувань може дозволити людям витрачати час на тренування більш ефективно”, – говорить професор Носака. “З невеликою кількістю щоденних вправ, необхідних для отримання результатів, людям навіть не потрібно ходити в спортзал — вони можуть включити ексцентричні вправи у свій розпорядок дня».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments