Земля

Вчені зробили найточнішу перевірку закону всесвітнього тяжіння

Для найточнішої перевірки закону всесвітнього тяжіння вчені виміряли рекордно слабке гравітаційне поле.

Image by mauriciodonascimento from Pixabay

Для того, щоб провести виміри, вчені створили установку, за допомогою якої можна з максимальною точністю визначити, з якою силою притягують один одного сфери з золота діаметром всього в міліметр і масою в 90 міліграмів.

“Раніше подібні вимірювання проводили для об’єктів масою в кілограм і більше, а ми зробили це зі сферами масою в 90 мг. Це відкриває дорогу для ще більш точних вимірювань – наприклад, для тіл, порівнянних за масою з найбільшими елементарними частинками”, – стверджують вчені.

Професор Віденського університету Маркуса Аспельмейера і його колеги простежили, як в міру віддалення і зближення кульок один з одним їх притягувала ще одна золота сфера, яку вчені помістили на невеликій відстані від однієї з кульок.

Отриману інформацію вони використовували для обчислення гравітаційної постійної G, значення якої визначено не максимально точно.

В результаті автори експерименту отримали відносно точне значення G, яке розходиться з загальноприйнятими оцінками приблизно на 9%.

Вчені збираються продовжити роботу, щоб перевірити, чи була це розбіжність простою похибкою вимірювань або ж вона існує насправді.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button