Земля

Визначено терміни початку тектонічної активності Землі

Наукові співробітники Мерілендського університету з кафедри геофізики розповіли про дату старту тектонічної активності земної кори. Ймовірно, початок процес отримав близько 3 мільярдів років тому.

Частина вчених упевнена, що рух плит почався незабаром після формування Землі, але останні дослідження показали, що активізація відбулася 800 млн років тому. Підсумки досліджень автори розмістили в журналі Science. Точний старт процесу вчені спробували відстежити, провівши аналіз вміст ізотопів цинку, нікелю, хрому і кобальту в породах різного віку. Дані мікроелементи не розчиняються у воді. Якщо порівняти їх концентрацію з кількістю магнію, вчені здатні визначити час старту процесів вимивання останнього, що і буде свідченням початку тектонічної активності.

Читайте також: 

Вчені створили комп’ютерну модель на основі даних аналізу порід, вік яких складає 2,5 – 4 млрд років. Дані, отримані за підсумками дослідження, показують, що 3 млрд років тому на 11% (мас.) земна кора складалася з оксиду магнію. За 1,5 млрд років вміст елемента знизилася до 4%. На сьогодні оксиду магнію міститься менше 3%.

Вчені підкреслюють, що Земля на сьогодні залишається єдиною планетою Сонячної системи, що має тектонічну активність. Планетологи змогли виявити деяку схожість літосферної структури тільки на супутнику Юпітера Європі. Остання має одну з найбільш молодих поверхонь при порівнянні з великими небесними тілами Сонячної системи. Також вчені впевнені, що тектонічна активність раніше була у Марса, але потім припинилася.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button