Екологія

В Україні розроблятимуть технологію біологічної метанізації «зеленого» водню

Меморандум про стратегічне партнерство у проєкті уклали президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський та директор німецької компанії «Ellmann Engineering» Райк Елльманн, передає saee.gov.ua.

«Технологія біологічної метанізації «зеленого» водню допоможе суттєво підвищити обсяги виробництва «чистої» енергії, скоротити викиди парникових газів, замістити викопне паливо, в тому числі імпортоване, — зазначив президент «МХП Еко Енерджи» Олександр Домбровський. – Це інноваційні тенденції, що відповідають Європейському зеленому курсу та є необхідною передумовою глобального енергетичного переходу».

Сторони планують працювати як над дослідженнями, так і втіленням розроблених технологій на практиці. Це дасть можливість отримати перші пілотні проєкти в Україні та ЄС, які потім можна буде мультиплікувати у промисловому використанні.

«Бізнес двох країн вже сьогодні розпочинає співпрацю у таких актуальних інноваційних напрямах, як розвиток водневої економіки, сфери використання біометану, – повідомив заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко. – Це старт для конкретних розробок та пілотних проєктів у цих сферах, іншим компаніям варто брати приклад та освоювати перспективні напрями енергетичного майбутнього світу».

Наразі необхідно імплементувати існуючі у Європі та розробити національні стандарти з виробництва, транспортування, зберігання та використання водню, розробити законодавче підґрунтя створення ринку «зеленого» водню в Україні та запровадити державну підтримку стимулювання зазначеної сфери, реалізувати пілотний/пілотні проєкти із виробництва водню.

Воднева енергетика – перспективний напрям для України, яку визначено пріоритетним партнером ЄС у цій сфері. Це пов’язано із значним потенціалом виробництва «зеленого» водню (337 млрд нм3 Н2).

Біометан – ще один важливий напрям для зменшення залежності від газу. Потенціал виробництва біометану в Україні сягає 7,8 млрд м3 у рік. Це понад 30% загального річного споживання газу в країні.

«Разом із БАУ ми розробили законопроєкт, щоб створити сприятливі умови для розвитку сфери виробництва та використання біометану в Україні, а також налагодження експорту біометану до ЄС», – пояснив Юрій Шафаренко.

Дослідження та проєкти у зазначених сферах стануть вагомим внеском не лише у розвиток інновацій, а й у досягненні цілей України щодо зменшення енергозалежності, декарбонізації економіки та виконання міжнародних зобов’язань.

Влітку 2020 року було запроваджено Німецько-Українське енергетичне партнерство, у тому числі у водневій та «чистій» енергетиці.

Міненерго, Держенергоефективності та UNECE за активної участі Української водневої ради розроблено дослідження можливостей виробництва та використання водню в Україні.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments