Здоров'я

Вчені зрозуміли, як саме переїдання шкодить серцю

В університеті Осло зрозуміли, чому переїдання пов’язано з підвищеним ризиком захворювань серцево-судинної системи і яка роль імунітету в цьому негативному процесі.

Стан імунної системи людини безпосередньо залежить не тільки від складу їжі, але і від її кількості. Так недоїдання пов’язано з пониженням захисних функцій. Але, чим більше вага і об’єм їжі, що надходить в шлунок, тим активніше працює імунітет. Надлишок їжі пов’язаний з такою сильною реакцією імунної системи, що нерідко це призводить до запалення – таким способом тіло реагує на надлишок чужорідних сполук.

foto_cikavosti_22.09.2014-013

Якщо переїдання стає нормою, то постійне запалення неодмінно призводить до появи хронічних недуг. Пояснення тому, що відбувається, слід шукати на клітинному рівні, повідомляють дослідники. Вся справа в тому, як саме відбувається вивільнення енергії з їжі і як цей процес відбивається на стані мітохондрій.

Читайте також: Фахівці Університету Люксембургу довели: залежність від їжі існує

Вироблення енергії супроводжується виділенням жирних кислот. Накопичення жирних кислот в клітині пошкоджує мітохондрії і провокує окислювальний стрес. Пошкоджені мітохондрії підлягають видаленню, але організм, замість того щоб їх вивести, активує захист, що і викликає запалення.

Процес перетравлення їжі пов’язаний з виділенням певних ферментів. Чим більше в організм надходить їжі, тим більше виділяється ферментів. Велика кількість саме цих ферментів медики виявляють у пацієнтів з атеросклерозом, а також у тих, хто переніс серцевий напад, інсульт, інфаркт.

Дані про зв’язок переїдання і запальним процесом дозволять розробити ефективні методи профілактики серцевого нападу, онкології, інсульту і проблем з судинами, впевнені норвезькі дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button