Здоров'я

Готуємося до зими без застуд: 4 способи загартовування організму

Який спосіб загартовування ви б не вибрали, ви вже на крок попереду до зміцнення власного імунітету і здоров’я в цілому. Загартовування організму – це процедура, що призводить до формування стійкості до різних температурних і погодних умов.

Сьогодні ми розповімо вам про чотири способи загартовування, які рекомендують відомі всім лікарі, авторитет яких давно не піддається сумніву.

30-10-15-foto-600x494-1

Загартовування за методикою Порфирія Іванова

Знаменитий творець оздоровчої системи, відомий майже всім нашим мамам і татам, запропонував власну методику загартування і загального оздоровлення організму, засновану на простих принципах:

— обливатися двічі на день холодною водою;

— будь-яке гаряче купання завершувати холодним душем;

— ходити босоніж по землі щодня хоча б по 2 хвилини, незалежно від погодних умов та пори року;

— один день в тиждень повністю обходитися без їжі, а в неділю дозволяти собі їсти все, що завгодно;

— повністю відмовитися від куріння і алкоголю;

— ніколи не думати про хвороби і різні недуги.

Як бачите, дана система заснована не тільки на фізіологічних, але і на психологічних засадах. Даний метод отримав величезне поширення в колишньому СРСР, і, як стверджують деякі адепти системи, послідовне і нефорсоване дотримання методики П. Іванова дозволяє оздоровити і зміцнити організм не тільки фізично, але і духовно.

Загартовування за методикою лікара Комаровського

Напевно, Євген Олегович Комаровський є на даний момент найбільш популярним і авторитетним дитячим лікарем.

Загартовування лікар Комаровський бачить як короткі щоденні процедури обтирань або обливань, яким слід приділяти близько 30 хвилин в день. Під загальним зміцненням організму Комаровський передбачає кардинальну зміну звичного способу життя на користь здоров’я дитини.

Загартовування тривіальними процедурами Комаровський просто не визнає. Обтирання, обливання, провітрювання — все це не принесе користі, якщо не вирішені основні питання з захворюваннями дитини. Загартовування дітей Комаровський бачить у складанні та дотримання розпорядку дня, дозованого освітнього навантаження, правильної їжі, повноцінному сні, одязі, що відповідає погоді і активності, заняттях спортом.

На думку лікара Комаровського, загартовування дитини в загальноприйнятому розумінні (водні процедури, сауни, моржування) потрібне лише тоді, коли природна робота його захисних механізмів дала збій. Процедури загартовування будуть ефективні в тому випадку, якщо у всієї сім’ї є готовність почати і підтримувати правильний спосіб життя заради дитячого та власного здоров’я.

Загартовування за методикою Толкачова

Московський педагог Борис Сергійович Толкачов багато років за допомогою фізичної культури (масажу, загартовування, вправ і інших засобів) повертав здоров’я хворим з респіраторними захворюваннями.

Загартовування за Толкачовим акцентовано на носоглотковій області. Саме здоров’ю носоглоткової області слід приділити підвищену увагу від цього залежить стан всієї бронхолегеневої системи.

Основним способом загартовування є промивання носа прохолодною водою: підставте долоню під проточну холодну воду, потім пальцем іншої руки затисніть одну ніздрю, а іншою легенько втягніть воду з долоні, негайно ж скинувши вміст назовні. Аналогічно провести процедуру з іншою ніздрею. До речі, зараз для такої процедури продаються специальні чайнички для полоскання носа.

Після контакту з оточуючими людьми корисно профілактичне загартовування носоглотку — повернувшись додому з прогулянки, після контакту з хворими. Загартовування проводять при температурі повітря 18-22 C. Загартовування за Толкачовим підвищує опірність дитини інфекціям і простудним захворюванням верхніх дихальних органів.

Загартовування за методикою Гребьонкіна

Серед усіх способів загартовування метод Володимира Гребьонкіна найбільш екстремальний. Сам Володимир Степанович Гребьонкін є доктором філософії, кандидадом біологічних наук і президентом Міжнародного центру оздоровлення населення загартовуванням і проблем гіпотермії» Всесвітнього Інформаційно-Розподіленого Університету» (Бельгія).

Суть загартовування за методикою Гребьонкіна полягає в зануренні в холодну воду на 10-15 секунд, після цього необхідно провести 5 хвилин на відкритому повітрі без одягу. Розтирання неприпустимі — організм сам повинен впоратися з холодом.

Прихильники даного методу говорять про надзвичайно благотворний вплив холодної води на імунну систему людини і впевнені, що багаторічне загартовування попереджає порушення серцевої діяльності, нормалізує тиск, позбавляє від застуд і грипу і вкрай позитивно впливає на організм в цілому. Однак офіційна медицина не підтримує «моржування» дітей раннього і середнього віку, рекомендуючи дочекатися 6-7 років. Якщо ви вибрали авторську методику Володимира Гребьонкіна, загартовування дитини варто проводити під суворим контролем фізичного стану малюка — необхідно регулярно здавати аналіз сечі і проходити медичне обстеження.

Натхнення: www.likar.info

Кнопка «Наверх»
Закрыть