Здоров'я

Деякі рідини для електронних сигарет можуть викликати зміни у тканинах легень

Деякі ароматизатори, що використовуються в рідинах для електронних сигарет, можуть негативно вплинути на здоров’я легенів, змінивши важливі клітинні функції в їх тканинах, стверджують вчені з Університету Північної Кароліни.

19-05-15-foto-700x418-1

Дослідники відзначили, що наслідки впливу парів різних хімічних компонентів електронних сигарет на тканини легенів в значній мірі невідомі. Тому фахівці вирішили протестувати вплив парів рідин на здоров’ї легенів. Вчені вивчали кількість і життєздатність клітин і параметри токсичного впливу, пов’язані з компонентами рідин.

Читайте також: 

В ході дослідження на культивовані людські епітеліальні клітини дихальних шляхів впливали різними дозами ароматизаторів з рідин електронних сигарет — від 30 хвилин до 24 годин. Виявилося, що 5 з 13 парів рідин чинили на легеневу епітеліальну тканину негативний вплив.

Враховуючи велику популярність ароматизованих електронних сигарет, вивчення впливу їх компонентів, а також потенційних ризиків для здоров’я, є важливим і необхідним кроком, підкреслили вчені.

Отримані результати були представлені на Міжнародній медичній конференції в Денвері.

Натхнення: www.medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments