Наука

Вчені зрозуміли, чому у людей болить спина. Це можна дізнатися по скелету неандертальців

Вивчення хребта неандертальців, може пояснити захворювання, пов’язані зі спиною, з якими стикаються люди сьогодні.

Автори аналізували викривлення хребта, яке відбувається через заклинювання або нахилу хребців і міжхребцевих дисків – це більш м’який матеріал між хребцями.

“Неандертальці, ймовірно, мали вигнуту нижню частину спини, як у людей. Але з часом, особливо після початку індустріалізації в кінці 19 століття, ми спостерігаємо посилення заклинювання в кістках нижньої частини спини – це зміна, через яку відбуваються болі”, – говорить Скотт Вільямс, ад’юнкт-професор кафедри антропології Нью-Йоркського університету і один з авторів статті,

Велика частина цих даних заснована на аналізі сучасних людей, починаючи з кінця 19 століття — задовго до початку індустріалізації, процесу, який серйозно змінив наше повсякденне життя. Меблі, наприклад, стала більш доступною, а працювати стали за столом.

Ці зміни супроводжувалися скороченням числа професій, яким потрібна висока активність.

“Минулі дослідження показали, що зростання числа болів в попереку пов’язаний з життям в місті, особливо в умовах, коли співробітники змушені багато сидіти”, – говорить Скотт Вільямс, ад’юнкт-професор кафедри антропології Нью-Йоркського університету і один з авторів статті,

Іншими словами, вивчаючи хребти людей, які жили в постіндустріальну епоху, дослідники, можливо, помилково прийшли до висновку, що формування хребта обумовлено еволюційним розвитком, а не зміною умов життя і роботи.

Щоб підтвердити цю думку, дослідники вивчили як доіндустріальні, так і постіндустріальні хребти чоловіків чоловічої та жіночої статі.

В цілому, вони виявили, що хребти у постіндустріальних людей частіше стикалися з заклинюванням в попереку, ніж у доіндустріальних. Більш того, хребет неандертальців значно відрізнявся від хребта постіндустріальних людей, але не від хребта доіндустріальних людей. Примітно, що вчені не виявили відмінностей, пов’язаних з географією, в зразках однієї і тієї ж епохи.

“Зниження рівня фізичної активності, погана постава і використання меблів призвело до спотворення структур м’яких тканин. Щоб компенсувати це, наші кістки нижньої частини спини стали більш міцними, ніж у наших доіндустріальних і неандертальців, що потенційно сприяє збільшенню частоти болів в попереку”, – говорить Скотт Вільямс, ад’юнкт-професор кафедри антропології Нью-Йоркського університету і один з авторів статті,


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button