Наука

У Перу знайшли моторошних древніх ідолів

В руїнах цитаделі у Перу археологи знайшли 19 дерев’яних ідолів у глиняних масках. В руках деяких з них були скіпетри або щити. На думку дослідників, ідоли могли «охороняти» фортецю.

У Перу в руїнах цитаделі міста Чан-Чан, колишнього центру доколумбової культури чиму в Південній Америці, археологи знайшли 19 дерев’яних ідолів у глиняних масках. Вік знахідки складає близько 800 років, про неї повідомляє міністерство культури Перу.

«У проході, виявлений в одній з цитаделей Чан-Чана, було виявлено 19 дерев’яних ідолів у глиняних масках», — повідомляє глава міністерства Патриція Бальбуена.

Знахідка була зроблена в рамках реставрації стін комплексу Утж Ан, яка почалася в червні 2017 року і завершиться в травні 2020 року.

Культура чиму існувала приблизно в 1250-1470 роках на території сучасного Перу в галузі міста Трухільо.

Її представники експлуатували великі рудні родовища в межах своїх володінь, а також добували золото в річках. З Болівії доставлялося олово, за допомогою якого вироблялися бронзові сплави. У виготовленні кераміки і золотих виробів чиму досягли майже масового виробництва. Також представники культури чиму відрізнялися майстерністю у виробництві керамічних і ювелірних виробів.

«Фігури можуть належати до 1100-1300 років н. е., якщо говорити про найстаріших з них», — зазначають археологи.

Знайдені ідоли, на думку дослідників, грали роль «хранителів». Висота кожної фігури — близько 70 см, вони встановлені в прямокутних нішах коридору довжиною 33 м. В руках деяких фігур — скіпетри або круглі предмети, які можливо, символізують щити. Стіни проходу, де вони розташовувалися, були прикрашені малюнками, що зображують рибальські мережі і свитки.

Кнопка «Наверх»