Здоров'я

У США найгірша система охорони здоров’я серед країн з високим рівнем доходу

Новий звіт показав, що в США найгірша система охорони здоров’я серед 11 найбагатших країн світу. При цьому Штати витрачають майже вдвічі більше свого валового внутрішнього продукту на медичні витрати, ніж інші багаті країни.

За більшістю показників система охорони здоров’я США зайняла останнє місце серед 11 країн з високим рівнем доходу

Згідно зі звітом Commonwealth Fund («Фонд Співдружності»), з 11 країн – Нідерландів, Великобританії, Норвегії, США, Канади, Швеції, Швейцарії, Німеччини, Франції, Австралії та Нової Зеландії – США «значно відстають від інших країн з високим рівнем доходу по показниках доступності охорони здоров’я, адміністративної ефективності в цій сфері, справедливості й результативності».

«Рівень запобігання смертності в США (177 смертей на 100 000 населення) вдвічі перевищує показники країни з кращими показниками, Швейцарії (83 смерті на 100 000 чоловік)», – пишуть дослідники.

У трійку лідерів за показниками в цілому увійшли Норвегія, Нідерланди та Австралія, за якими слідують Великобританія, Німеччина і Нова Зеландія. А позаду, далеко від свого найближчого конкурента, Канади, виявилися США.

У звіті оцінювалася система охорони здоров’я кожної країни за п’ятьма напрямками, включаючи доступ до медичної допомоги, процес лікування, адміністративну ефективність, справедливість і результати лікування. Єдиний показник, в якому США займають перше місце, – це процес надання медичної допомоги.

Останнє місце США зайняли за показником дитячої смертності з 5,7 смерті на 1000 живонароджених (Норвегія займає перше місце, показник 2 смертей на 1000 живонароджених); Останнє – по материнській смертності з 17,4 смерті на 100000 живонароджених (більш ніж у два рази більше, ніж у найближчого аналога, Франція), і останнє за очікуваною тривалістю життя після 60 років, у 23,1 року (очікується, що люди старше 60 років в Австралії будуть жити більш ніж на два роки довше, ніж в США).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button