Земля

Вчені зупинять глобальне потепління за допомогою розпилення солі

Вчені з Інституту планетарних досліджень в Каліфорнії зупинять глобальне потепління за допомогою звичайної солі, розпорошеної в стратосфері. Такий геоінженерний проект екранує зайве сонячне світло і не зашкодить біосфері. Питання обговорювалося на конференції Lunar and Planetary Science, що проходила в Техасі.


Вчений Роберь Нельсон розповів, що метод розпилення аерозолів викликав жваві суперечки, зокрема через складники. Можна використовувати крихту штучних алмазів, алюмінію або сполуки сірки, але вони негативно позначаться на екології і людей. Після численних експериментів була знайдена проста речовина для порятунку Землі – поварена сіль, яка володіє високою відбивною здатністю.

Вулканолог Метью Уотсон не згоден з колегою, вважаючи, що під впливом ультрафіолету сіль розпадеться і утворить активні сполуки іонів хлору, що руйнують озоновий шар. Нельсон впевнений, що з цією проблемою можна впоратися, розпорошивши аерозоль між стратосферою і тропосферою. Роботи над проектом вирішено продовжити.

Кнопка «Наверх»
Закрыть