Земля

Вчені спростували міф про те, що вулкан Єллоустоун є вимерлим

Вчені назвали інформацію про те, що вулкан Єллоустоун є вимерлим, міфом. Вони спростували цю популярну в науковому середовищі точку зору і заявили, що помилкові висновки зазвичай робляться на підставі трьох останніх вивержень.

Єллоустоун не даремно називають супервулканом: його активність в минулому завдала серйозних збитків найближчій місцевості і сформувала специфічний рельєф. Саме тому Геологічна служба США продовжує стежити за його активністю донині, актуальні дані збираються щодня. Це відбувається не просто так, зазначають вчені, оскільки думка, ніби цей вулкан є вимерлим – лише міф.

Такі висновки зазвичай робляться на підставі трьох відомих виверженнях Єллоустоун в минулому. Вони відбувалися 2,1 млн років тому, 1,3 млн років тому і 640 тисяч років тому. На підставі цього інтервалу деякі некомпетентні учені вирішили зробити висновок про те, що він потухлий вулкан, а потім така точка зору закріпилася у свідомості громадськості.

Фахівці відзначають, що для виявлення будь-якої закономірності недостатньо трьох точок спостереження, це знає будь-яка людина, яка хоч раз стикалася зі статистикою. Крім того, навіть такий неправильний підхід показує, що вулкан не є остаточно згаслим. Простий розрахунок показує, що є ще 90 тисяч років на те, щоб виверження Єллоустоун сталося «в термін». Саме тому думка про те, що він згаслий —  це міф.

Кнопка «Наверх»
Закрыть