Здоров'я

Вченим вдалося розробити інсулін в пігулках

Вченим вдалося розробити інсулін в пігулкахІндійські вчені змогли розробити інсулінові таблетки. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі Biomacromolecules.

За даними Американської діабетичної асоціації, в США близько 25,8 млн. дорослих і дітей страждають від цукрового діабету. Багато хто з них повинен щодня робити уколи інсуліну для регулювання рівня гормону. Набагато зручніше було б отримувати інсулін в капсулах або таблетках. Однак білкова форма гормону інсуліну руйнується при впливі з травними ферментами, ще до того, як він починає діяти.

Інсулін робить величезний вплив на обмін в усіх тканинах. Основна дія інсуліну полягає в зниженні концентрації глюкози в крові. Цей гормон збільшує проникність плазматичних мембран для глюкози, активує ключові ферменти гліколізу, стимулює утворення в печінці і м’язах з глюкози глікогену, підсилює синтез жирів і білків. Крім того, інсулін пригнічує активність ферментів, що розщеплюють глікоген і жири.

Для захисту інсуліну від дії кислоти і ферментів в шлунку, а також для того, щоб підвищити всмоктуваність препарату в кровообіг, команда фахівців з Національного інституту фармацевтичної освіти та наукових досліджень в Пенджабі спробували захистити активну речовину.

У ході дослідження вчені помістили інсулін в мішечки, зроблені з ліпідів (ці мішечки називаються ліпосомами). Потім на ліпосоми нанесли поліелектроліти, що захищають інсулін від ферментів шлунково-кишкового тракту. До ліпосомів також приєднали фолієву кислоту, вітамін В, щоб поліпшити перенесення і всмоктуваність препарату через стінку кишечника.

В результаті тестування на щурах, хворих на діабет, було виявлено, що таблетки знижують рівень глюкози в крові щурів майже в тій же мірі, в якій це робили ін’єкції інсуліну. Більш того, ефект від таблеток тривав довше.

“Винахід інсулінової таблетки – великий крок вперед”, – зазначає Саньег Джейн (Sanyog Jain), провідний автор роботи. “Ми сподіваємося, що отримані дані можуть використовувати в лікуванні діабету”.

Цукровий діабет – це захворювання ендокринної системи, супроводжується воно збільшенням вмісту цукру в крові через брак інсуліну (гормону підшлункової залози) різної ступені. Наслідком цього захворювання є порушення обміну речовин в організмі, ураження нервової системи і кровоносних судин, крім того, цукровий діабет негативно відбивається на всіх інших органах, поступово руйнуючи їх.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button