Здоров'я

Грип поширюється швидше, ніж вважалося раніше

Нове дослідження, проведене групою вчених з Університету Меріленда, показало, що вірус грипу поширюється набагато швидше, ніж вважалося раніше.

Зазвичай вважалося, що люди можуть заразитися грипом під час того, як хвора людина поблизу кашляє або чхає, але виявилося, що просто саме її дихання розносить вірус на багато десятків метрів.

 

«Навіть якщо людина, яка страждає на грип не кашляє і не чхає, вона дуже заразна для оточуючих, особливо в закритих приміщеннях», — повідомили організатори нового медичного дослідження.

«Люди з грипом випускають через дихальні шляхи найдрібніші хвороботворні частинки. Мова йде про крихітні крапельки, які тривалий час здатні залишатися в повітрі. Це означає, що, якщо людина захворіла на грип, не варто показувати свій героїзм і йти на роботу хворим, точно також, як і не треба відправляти своїх дітей в навчальні заклади, на секції і гуртки. Таким чином, ви піддаєте оточуючих високому ризику захворювання на грип. У всіх організми різні: одні можуть перенести захворювання легше, а інші — мати серйозні ускладнення аж до летального результату».

Крім того, щоб уберегти себе і свою родину від грипу, варто в пік захворюваності, утриматися від відвідування громадських закладів. Природно, це не завжди можливо, але дуже бажано.

Кнопка «Наверх»