Здоров'я

Високий рівень тестостерону послаблює імунітет

Високий рівень тестостерону послаблює імунітетУ деяких чоловіків реакція імунітету на вакцину проти грипу набагато слабкіша, ніж у жінок. Американські вчені вважають, що це через високий рівень тестостерону.

“Існують відмінності між тим, як чоловіча і жіноча імунні системи реагують на вакцинацію або появу інфекції: у слабкої статі імунна відповідь часто значно вища. Проте раніше не було зрозуміло, чим зумовлені такі відмінності. У своїй роботі ми хотіли визначити, які біологічні ознаки можуть їх пояснити”, – пишуть вчені з Медичного інституту імені Говарда Хьюза Марк Девіс і його колеги. Їх стаття опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

З 2008 по 2009 роки під час сезонної вакцинації від грипу проводилося дослідження, в якому брали участь 53 жінки і 34 чоловіки у віці 20-30 і 60-89 років. У жінок імунна відповідь на вакцинацію була сильнішою, ніж у чоловіків. Аналізи також показали, що на небезпечний штам вірусу грипу H3N2 реакція у жінок особливо сильна. Вчені заявляють, що він провокує найбільше число захворювань і смертельних випадків.

Дослідники взяли у випробовуваних до вакцинації зразки крові, щоб з’ясувати, як у них працюють гени, що відповідають за імунну відповідь. З’ясувалося, що імунна відповідь слабкіша у чоловіків з високим рівнем тестостерону, ніж у жінок і чоловіків з низьким рівнем даного гормону.

Натхнення: www.spbdnevnik.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button