Земля

Вчений обґрунтував причини довгої зими в «Грі престолів»

Вченим Деном Лантом з Брістольського університету вдалося створити образ клімат – моделі світу «Гри престолів». Цим він пояснив деякі причини окремих сюжетів культового серіалу. Для прикладу можна взяти сценарний період тривалості зими, що триває в історії кілька років. Вченим була проведена аналогія з умовами в реально існуючих окремих регіонах Землі.

Лант пояснив базування кліматичних моделей на основі фундаментальних принципів, що дозволяє їх адаптацію не тільки на реаліях сучасної Землі, але і на умови будь-якої планети, як існуючої, так і вигаданої. Кліматолог припустив, що тривалі періоди пір року за сюжетом серіалу «Гра престолів», пов’язані з обертом планети навколо своєї осі. Як говорить Лант, навколо Сонця Земля обертається з постійними показниками, а у світу Вестероса змінюється нахил з нерівномірним кутом. Це і впливає на тривалість зими в кілька років.

Найбільш наближені кліматичні умови фентезійного серіалу до умов Лапландії або Гренландії, а також деяких регіонів Росії. Але для самого замку Скеля Кастерлі більше підходить зона штату Техас.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button