Всесвіт

Марсіанський зонд працював 8 років замість півроку. Показуємо одне з його останніх фото

Індійський космічний корабель Mars Orbiter Mission втратив зв’язок з наземними станціями після восьми років служби. Примітно, що він був розрахований на шість місяців роботи. Його запустили 5 листопада 2013 року.

Зараз вчені з’ясовують деталі події. Незрозуміло, чи закінчилося у космічного корабля “Мангальян” (санскр. “марсіанський корабель”) паливо і заряд батареї, або зв’язок загубився через автоматичний маневр, який змінює напрямок антени зонда.

Однак кілька джерел підтвердили виданню Times of India, що відновити космічний корабель не вдасться. Директор Центру з будівництва супутників U R Rao Satellite Center (URSC) офіційно оголосить про це найближчим часом.

Місія вартістю 4,5 млрд рупій ($56 млн), яку запустили за допомогою ракети-носія для полярних супутників, внесла Індію в «елітний клуб» націй, які вивчають Марс. Те, що країна домоглася цього з першої спроби, вразило світову спільноту. Як і те, що космічний корабель працював довше покладеного терміну в 16 разів.

Зонд Mars Orbiter Mission ніс на борту п’ять корисних навантажень, в тому числі датчик метану для Марса (MSM) і марсіанську кольорову камеру (MCC). В цілому, корабель відправив більше 1 ТБ даних з червоної планети в перший рік свого існування і не менше 5 ТБ даних, коли йому виповнилося п’ять років.

Фото: Mars Orbiter Mission

Два роки тому Mars Orbiter Mission зробив знімок Фобоса — найбільшого супутника Червоної планети. Фотографію зробили 1 липня, коли орбітальний апарат знаходився приблизно в 7 200 км від Марса і в 4 200 км від Фобоса. Згенерована фотографія, одна з останніх, яку зробив зонд, являє собою складене зображення, створене з шести кадрів камери і скориговане за кольором.

Вважається, що Фобос складається з вуглецевих хондритів. На фотографії видно кратери від зіткнення – кратер Стікні. Він найбільший кратер на супутнику, поряд з іншими кратерами — Шкловський, Рош і Грільдріг. Вони також видно на цьому знімку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments