Всесвіт

Виявлено далекий квазар у Всесвіті

Міжнародна група вчених відкрила найдальший і найраніший квазар у Всесвіті. Він сформувався вже через 670 мільйонів років після Великого вибуху і більш ніж в тисячу разів яскравіше, ніж наша Галактика.

Image by Alex Myers from Pixabay

Робота опублікована в Astrophysical Journal Letters. Квазари – одні з найяскравіших об’єктів у видимому Всесвіті. Вони являють собою активні ядра галактик, що знаходяться на початковому етапі розвитку, де надмасивна чорна поглинає навколишню речовину. Завдяки цьому формується акреційний диск, який і виступає об’єктом потужного випромінювання, що перевищує часом яскравість Галактики.

Квазар, відкритий за допомогою групи радіотелескопів ALMA (пустеля Атакама), 6,5-метрового телескопа Magellan Baade (Чилі) і інших телескопів в Чилі і на Гаваях, отримує свою енергію від найбільш ранньої з відомих надмасивних чорних дір, що важать в 1,6 мільярда разів більше, ніж Сонце. Квазар, названий J0313-1806, знаходиться більш ніж в 13 мільярдах світлових років від нашої планети.

«Найдальші квазари мають вирішальне значення для розуміння того, як утворилися найдавніші чорні діри, і розуміння космічної реіонізаціі – останнього великого фазового переходу нашого Всесвіту», – заявив один з авторів дослідження, професор астрономії в Університеті Арізони (США) Сяохуей Фань.

До цього вчені ніколи не спостерігали настільки раннє утворення квазара і надмасивної чорної діри, тому відкриття кидає виклик теоріям утворення цих об’єктів в молодому Всесвіті. Адже для їх формування необхідно час.

Тому дослідники припускають, що надмасивна чорна діра повинна була з’явитися в результаті процесів, які нетипові для більш пізніх способів формування подібних об’єктів. Вчені вважають, що чорна діра утворилася з величезної кількості частинок первинного холодного водневого газу, колапсувавши в її зародок. Галактика квазара J0313-1806, за оцінками астрономів, повинна була утворитися в 200 разів швидше, ніж наша. Вона росла дуже швидко і виділяла величезну кількість енергії.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button