Земля

Озоновий шар може повністю відновитися

Хороша екологічна новина (це трапляється рідко): нове дослідження показує, що озоновий шар в стратосфері Землі поступово стає здоровішим і може повністю відновитися через 50 років.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) з’ясувало, що на початку року концентрація озоноруйнівних хімічних речовин в стратосфері середніх широт впала більш ніж на 50%, повернувшись до рівнів, що спостерігалися в 1980-их роках.

Озоновий шар Землі захищає життя на планеті від шкідливого сонячного випромінювання. Однак у другій половині XX століття дослідники виявили, що діяльність людини руйнує цей «щит».

У 1987 році, всього через сім років після того, як вчені виявили, що штучні хімічні речовини завдають шкоди озоновому шару, був підписаний Монреальський протокол, покликаний обмежити кількість шкідливих хімічних речовин в атмосфері. Останнє дослідження показало, що через 35 років було досягнуто значного прогресу.

За словами вчених, “діра” в озоновому шарі над Антарктидою найпомітніша, і вона поки нікуди не зникла. Прогрес відновлення в цьому регіоні повільніший, ніж в середніх широтах: з моменту свого піку в 1990-х роках концентрація озоноруйнівних хімічних речовин знизилася в середньому всього на 26%.

Однак, якщо цей прогрес продовжиться, то за оцінками дослідників, до 2070 року може відбутися повне відновлення озонового шару над Антарктидою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments