Всесвіт

Дослідники знайшли можливу причину Великого Вибуху

Як відомо, наш неосяжний Всесвіт народився близько 14,5 мільярдів років тому в результаті Великого Вибуху. Незважаючи на те, що ми вже знаємо багато що про це, як саме виник наш всесвіт, ми все ще не розуміємо, що ж саме стало причиною цього колосального за потужністю вибуху. Для того, щоб спробувати відповісти на це питання, дослідники вирішили проаналізувати механізми, здатні викликати настільки неймовірно потужний вибух, що породив все, в тому числі і нас з вами.

Що спровокувало Великий Вибух?

Що ж стало початком нашого з вами Всесвіту? Що ж, існує кілька різних точок зору щодо виникнення нашого всесвіту. Деякі дослідники вважають, що Великий Вибух міг виникнути в результаті серії більш дрібних вибухів, у той час як противники цієї теорії стверджують, що до нього не було буквально нічого; треті ж доводять, що до народження нашого Всесвіту існували ще як мінімум два Всесвіти, які зіткнулися один з одним і звільнилася внаслідок зіткнення велика кількість енергії, яка і породила наш всесвіт. Коли в липні 1965 року вчені оголосили про виявлення так званого реліктового випромінювання, відкриття стало по-справжньому сенсаційним, поклавши початок розвитку космології і теорії про народження Всесвіту з її подальшим розширенням і охолодженням.

Як повідомляє портал phys.org дослідникам вдалося знайти деякі критичні критерії, які могли змусити первинне полум’я генерувати свою власну турбулентність, після чого спонтанно прискоритися і плавно перейти в детонацію. Карім Ахмед, доцент кафедри механіки та аерокосмічної техніки з Південно-Флоридського університету, вважає, що народження нашого Всесвіту було схоже з вибухом наднової з тією тільки різницею, що масштаби даних космічних подій є незрівнянно різними.

Коли в процесі вмирання батьківська зірка поступово згорає, на фінальній стадії своєї космічної смерті вона вибухає, залишаючи після себе лише оболонку, що складається з суміші різноманітних газів і речовини. Аналогічний процес, хоча і значно менших розмірів, вдалося провести команді Каріма Ахмеда в лабораторних умовах. Ключем до успіху досліду стало застосування певного поєднання турбулентності і пасивно палаючого полум’я. Потужний вибух, що стався по закінченню процесу, міг стати аналогічним Великому Вибуху, який породив наш Всесвіт.

Дослідники вважають, що запропонований ними механізм Великого Вибуху може допомогти краще зрозуміти вік Всесвіту. Крім того, дослідження могло би допомогти для більш ефективної роботи гіперзвукових двигунів та модернізованому виробництві електроенергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button