Всесвіт

Вчені розповіли, де в Сонячній системі може бути життя

Вчені встановили, що позаземне життя теоретично може існувати в межах Сонячної системи.

На думку дослідників з Німеччини та Австрії, умови на Енцеладі, одному з супутників Сатурна, підходять для життя архей — одноклітинних мікроорганізмів, які не мають ядра.

Під покритою льодом поверхнею супутника Сатурна знаходиться океан. З’ясувалося, що археї виду Methanothermococcus okinawensis, які виробляють метан, виявилися чудово пристосовані до життя в умовах, які вчені створили в лабораторії і які можуть існувати на Енцеладі.

Археї Methanothermococcus okinawensis живуть поблизу гідротермальних джерел на морському дні при дуже високій температурі, переробляючи вуглекислий газ і водень в метан. Сліди метану раніше були виявлені в випарах, що виривалися з тріщин в крижаній поверхні Енцелада. На думку вчених, частина цього газу теоретично може бути вироблена подібними мікроорганізмами.

Крім того, на Енцеладі є вуглекислий газ, а на його південному полюсі були виявлені ознаки гідротермальної активності. За розрахунками дослідників, геохімічні процеси в ядрі небесного тіла мікроорганізми здатні забезпечити достатньою кількістю водню.

Тим не менш, результати дослідження говорять лише про принципову можливість наявності мікроорганізмів на супутнику Сатурна, але ніяк не доводять, що вони дійсно там мешкають, підкреслюють вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button