Всесвіт

Зонд Parker передав на Землю перший після зближення з Сонцем сигнал

Зонд НАСА Parker Solar Probe успішно переніс зближення з Сонцем і передав перший сигнал на Землю, повідомили в американському космічному відомстві.

Parker Solar Probe наблизився до Сонця на відстань 24 мільйонів кілометрів, ставши першим зі створених людиною космічних кораблів, які досягли такої відстані від зірки. У середу в другій половині дня фахівці місії отримали перший сигнал від зонда.

“Отриманий сигнал – сигнал А — є найкращим з усіх можливих і свідчить, що Parker Solar Probe діє нормально і всі його інструменти працюють і збирають дані і, якщо і були незначні проблеми, вони були вирішені апаратом автоматично”, — повідомили в НАСА.

У понеділок апарат досяг рекордної швидкості в 343 тисяч кілометрів на годину. “Поряд з досягненням максимального наближення до Сонця, Parker Solar Probe буде повторно перевершувати власні швидкісні рекорди по мірі того, як його орбіта буде вести його ще ближче до зірки, і він буде рухатися швидше і швидше в перигелії (найближчій до Сонця точки своєї орбіти)”, — відзначають в НАСА.

Раніше, 29 жовтня, зонд став найближчим до Сонця зі створених коли-небудь людиною апаратів, побивши рекорд в 26 мільйонів миль (41,8 мільйона кілометрів), який належав німецько-американському зонду Hellios 2.

Parker Solar Probe, названий на честь астрофізика Юджина Паркера, стартував з Землі в серпні поточного року. За розрахунками творців, протягом семи років йому належить здійснити 24 витки навколо Сонця.

Зонд оснащений рядом інструментів, розташованих під масивним тепловим щитом, який повинен захистити зонд від “сонячного опіку”, в їх числі камера, прилад для вимірювання магнітного і електричного поля в атмосфері Сонця, а також два інструменти для вимірювання та спостереження за частками “сонячного вітру”.

Раніше в NASA повідомили, що перші отримані їм дані будуть передані на Землю в грудні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button