Всесвіт

НАСА чекає наближення астероїда, щоб випробувати систему захисту від атак астероїдних

Питання про те, що робити при зіткненні Землі з астероїдом, ще ніколи не стояло так гостро. Поки дослідники моделюють такі ситуації і складають списки найбільш небезпечних наслідків, астероїд 2012 TC4 невблаганно наближається до нашої планети.


Нагадаємо, що, за попередніми прогнозами, в жовтні 2017 року цей космічний гість пройде в небезпечній близькості від нашої планети.

Коли восени 2012 року астероїд 2012 TC4 пролітав в 94800 кілометрів від Землі, фахівці підрахували, що його розмір може варіюватися від 9 до 30 метрів (для порівняння: метеорит, який вибухнув над Челябінському в лютому 2013 року, був близько 20 метрів в діаметрі).

Незабаром після цього астероїд відійшов на таку відстань, що виявити і зібрати більше даних не представлялося можливим. Астрономи не можуть точно скласти траєкторію його польоту, але припускають, що при наступному зближенні від Землі його буде відділяти від 6760 до 247 тисяч кілометрів.

Експерти НАСА підкреслюють, що астероїд не зіткнеться з нашою планетою. Тим не менш, його наближення має важливе значення, так як може послужити для своєрідного тренування: у відомстві хочуть випробувати систему захисту від астероїдних атак.

«Це ідеальна мета для такої «вправи»: хоча ми абсолютно впевнені, що 2012 TC4 не зіткнеться із Землею, ми поки що не можемо встановити його точний шлях. Ми спробуємо змінити його орбіту в міру наближення і будемо вести спостереження, щоб у майбутньому навчитися визначати шляхи астероїдів більш чітко», — розповів в прес-релізі НАСА Пол Ходас (Paul Chodas), керівник Центру вивчення навколоземних об’єктів (CNEOS).

Планується, що по мірі наближення астероїда до Землі його положення будуть фіксувати основні великі телескопи – за їх даними дослідники складуть більш точну траєкторію його шляху.

«Це командна робота, в якій буде задіяно більше десятка обсерваторій, університетів і лабораторій по всьому світу – так ми зможе колективно вивчити сильні і слабкі сторони наших можливостей. Це допоможе відчути всю систему захисту: первинні і наступні спостереження, точне визначення орбіти і міжнародні сполучення», — розповідає координатор спостережень за астероїдом 2012 TC4 професор Вішну Редді (Vishnu Reddy).

За словами вчених, протестувавши цієї осені всесвітню мережу виявлення та відстеження астероїдів, вони зможуть оцінити свої реальні здібності, а це вкрай важливо для розробки систем захисту.

Додамо, що 2012 TC4 помічений вперше після того, як «зник з радарів» п’ять років тому. Дослідники спостерігають за ним всього тиждень і сподіваються, що нові дані допоможуть їм більш точно розрахувати, наскільки небесне тіло наблизитися до Землі.

До речі, сьогодні Землі загрожують тисячі «непроханих гостей»: тільки великих астероїдів дослідники нарахували щонайменше 15 тисяч. У зв’язку з цим експерти пропонують все нові шляхи захисту від можливих астероїдних і кометних «бомбардувань».

Кнопка «Наверх»
Закрыть