Всесвіт

В океанах радіоактивних планет може водитися життя

Дослідження Гарвардського університету

Нове дослідження Манасві Лінгама і Абі Леба з Гарвардського університету збільшує шанси на виявлення інопланетного життя. Вчені вважають, що існують радіоактивні екзопланети за межами жилої зони, здатні зберігати рідкі океани і навіть створити життя. Висновки опубліковані в The Astrophysical Journal Letters.

Зазвичай при пошуку інопланетного життя вчені орієнтуються на скелясті світи в зоні населеності зірки. Тобто, це дистанція між світом і зіркою, яка дозволяє сформуватися рідкій воді. Якщо далі, то вода замерзає, а якщо ближче, то ми отримуємо Венеру з парниковим ефектом.

Тобто, правила диктує зоряне тепло. Але Лінгам і Леб висунули нову теорію, засновану на іншому нагрівальному процесі. Вони розглянули радіоактивний розпад і первинне тепло від планети, які можуть прогрівати океан і дозволити формам життя з’явитися.

В океанах радиоактивных планет может водиться жизнь. Исследование Гарвардского университета

Вчені розглянули ці процеси на прикладі води, етану та аміаку. Модель показує, що скелястій землі з тонким атмосферним шаром знадобиться в 1000 разів більше радіоактивних ізотопів, ніж нашій планеті, щоб мати рідкий великий океан.

Висновки говорять про те, що такі світи можна буде знайти в щільних внутрішніх областях опуклості Чумацького Шляху (біля галактичного центру) або на ділянках з невеликою кількістю газів. У таких місцях екзопланети повинні демонструвати більш високі обсяги радіоізотопів, що дозволить виробити достатню кількість тепла для підтримки рідини на планеті.

Поки це лише теорія. Але майбутній космічний телескоп Джеймс Вебб зможе знайти такі світи. У результаті, нове дослідження збільшує шанси для життя. Адже інопланетяни можуть існувати не тільки при світлі зірки, але і в повному мороці.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»