Всесвіт

Між галактиками знайшли приховані «мости» з темної енергії

На новій карті темної матерії виявилися приховані «мости» між галактиками.

 

Астрономи з Університету Пенсильванії з колегами з інших країн відзначили, що раніше була створена карта темної матерії: її зробили за допомогою новітніх технологій машинного навчання. Деякі структури, видимі на карті, вже були відомі науці, але деякі виявилися вперше.

Темна матерія в астрономії і космології, а також в теоретичній фізиці – форма матерії, яка не бере участі в електромагнітній взаємодії й тому недоступна прямому спостереженню. Складає близько чверті маси-енергії Всесвіту і проявляється тільки в гравітаційній взаємодії.

У своїй новій роботі дослідники використовували набір моделей галактик Illustris-TNG, в якому є дані в тому числі і про темну матерію, на основі яких навчили ШІ. В результаті вийшла модель, здатна прогнозувати розподіл згустків темної матерії у Всесвіті. Застосувавши модель до даних з галактичного каталогу Cosmicflow-3, дослідники отримали карту розподілу темної матерії.

“Карта з наших моделей не ідеально відповідає даним моделювання, але ми все ще можемо реконструювати дуже докладні структури. Ми виявили, що включення руху галактик – їх променевих швидкостей – на додаток до їх розподілу значно поліпшило якість карти й дозволило нам побачити ці деталі”, – текст дослідження

В результаті автори виявили, що така матерія з’єднує сусідні галактики незримими ниткоподібними структурами – свого роду мостами з темної матерії. Вивчення того, як розподіл темної матерії співвідноситься з іншими даними, допоможе нам зрозуміти природу темної матерії.

Між галактиками знайшли приховані «мости» з темної енергії

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button