Земля

Великі метеорити вражають Землю кожні 180 років

Кратер Вулф-Крик в Австралії набагато молодший, ніж вважалося раніше, який дозволив вченим розрахувати, як часто великі метеорити вражають Землю.

Дослідження було проведене міжнародною групою вчених на чолі з професором Тімом Барроузом з Університету Воллонгонг. Вони встановили, що залізний метеорит, вагою близько 5000 тонн вразив Землю 120 000 років тому, що більш ніж в 2 рази раніше, ніж за попередніми оцінками (300 000 років).

«Кількість енергії, яка виділилася при ударі метеорита, було приблизно в 30-40 разів більше, ніж від бомби, скинутої на Хіросіму», – сказав доктор Барроуз.

Крупные метеориты поражают Землю каждые 180 лет

Кратер зберігся завдяки низькому рівні ерозії в пустелі Танамі.

Враховуючи те, що найдавніші достовірні археологічні свідоцтва прибуття людей в Австралії датуються віком близько 65 000 років тому, навряд чи хто-небудь постраждав при ударі.

У порівнянні з Місяцем на Землі дуже мало ударних кратерів. По-перше, причина в нашій атмосфері, яка спалює дрібні метеорити, перш ніж вони досягнуть поверхні. По-друге, виною тому вітер, дощ, річки і океани, які руйнують утворені кратери.

Кратер Вулф-Крик – один з найбільш добре збережених кратерів планети Земля, почасти через його відносно молодий вік і розташування. Він розташований в геологічно стійкій пустелі, яка займає близько двох третин території Австралії. Це означає, що виявлені тут метеоритні кратери мають найбільші шанси на довге життя.

«Посушливий район Австралії є відмінним районом для збереження не тільки кратерів, але і метеоритів, наприклад, на рівнині Налларбор їх було виявлено величезну кількість», – сказав доктор Барроуз.

Крупные метеориты поражают Землю каждые 180 лет

Кам’янисті або металеві астероїди, проходячи через атмосферу Землі, стають метеорами, які яскраво горять через тертя і, якщо осколки долітають неушкодженим до поверхні Землі, тоді вони стають метеоритами.

Завдяки сприятливим умовам австралійського континенту для збереження метеоритних кратерів, команда доктора Барроуза розрахувала частоту ударів великих метеоритів.

Дуже великі метеорити, вимірювані в кілометрах, впливають на Землю тільки кожні кілька мільйонів років. Але метеорити, вимірювані десятками метрів, подібно до того, який створив кратер Вулф-Крик, зустрічаються набагато частіше.

Крупные метеориты поражают Землю каждые 180 лет
Професор Тім Барроуз з Університету Воллонгонг очолив міжнародну команду, яка виявила, що кратер Вулф-Крик, ймовірно, був створений в результаті удару метеорита 120 000 років тому.

Додавши в дослідження дані про шість інших австралійських кратерів, дати появи яких відомі, вчені отримали невтішний результат.

«Ми отримали тривожний результат – принаймні, один удар метеорита розміром близько 25 метрів відбувається кожні 180 років», – сказав доктор Барроуз.

На щастя, більша частина поверхні Землі, як і раніше ненаселена. Хоча, подія в Челябінську, коли 20-метровий метеорит вибухнув, перш ніж вдарився об землю, говорить про те, що ніхто не захищений.

Крупные метеориты поражают Землю каждые 180 лет
Кратер Вулф-Крик на півночі Західної Австралії, є другим за величиною кратером у світі, в якому були виявлені фрагменти метеоритів.

Звичайно більшість метеоритів падають в океани, але зібрати статистику по ним неможливо.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button