Технології

Великобританія перейде на вуглецево-нейтральну авіацію до 2050 року

Влада Великобританії оголосила про намір перейти на вуглецево-нейтральну авіацію до 2050 року. Як пише Aviation Week, 22 липня відбулося перше засідання британської урядової робочої групи, яка займеться підтримкою проєктів літальних апаратів з нульовим чистим викидом вуглецю. В першу чергу влада має намір ініціювати проєкт розробки далекомагістрального вуглецево-нейтрального пасажирського лайнера.

Enable H2
Cranfield University

В цей час діють рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації (ІАТА). Авіакомпанії, що прийняли рекомендації, повинні підтримувати рівень викиду вуглекислого газу не вище рівня 2020 року. Крім того, авіаперевізникам до 2050 року необхідно скоротити обсяги викидів шкідливих речовин, в тому числі вуглекислого газу на 50 відсотків у порівнянні з рівнем 2005 року. За це деякі авіакомпанії вже заявили, що мають намір стати вуглецево-нейтральними до 2050 року. Зокрема, про це наприкінці минулого року оголосила австралійська авіакомпанія Qantas.

Британська робоча група отримала назву Jet Zero Council. До її складу увійшли представники міністерства транспорту, енергетики і промисловості, а також авіаперевізників EasyJet, Virgin Atlantic Airways і TUI Group, аеропорту «Хітроу», групи компаній Manchester Airport Group, виробника альтернативних видів палива Velocys, розробника водневих паливних систем ZeroAvia і Університету Кренфілда. Найближчим часом робоча група має намір визначити основні цілі, завдання і технології програми переходу на вуглецево-нейтральну авіацію.

Нині Університет Кренфілда в консорціумі з Технічним університетом Чалмерса, компанією Safran і аеропортом «Хітроу» займається розробкою водневого далекомагістрального пасажирського літака Enable H2 з баками для рідкого водню. В рамках проєкту розглядається кілька схем літака, включаючи «літаюче крило» і традиційну літакову схему з верхнім розміщенням паливного бака. Демонстратор літального апарату планується створити до 2030 року.

З 2019 року у Великобританії ведеться розробка проєкту Fresson. У ньому в складі консорціуму Cranfield Aerospace Solutions беруть участь компанії Britten-Norman, Rolls-Royce, Denis Ferranti Group, Delta Motorsport і Warwick Manufacturing Group. Проєкт передбачається реалізувати в два етапи. Перший етап тривалістю 2,5 роки передбачає створення льотних зразків гібридного літака, максимально наближених до серійної версії, та проведення їх випробувань. На другому етапі тривалістю від півроку до року розробники планують сертифікувати літальний апарат.

Натхнення: nplus1.ru

Кнопка «Наверх»