Головна / Технології / Робота-бармена навчили тонкощів спілкування з клієнтами

Робота-бармена навчили тонкощів спілкування з клієнтами

Дослідники з Білефельдського університету відпрацювали раніше не реалізовані сценарії взаємодії робота-бармена з клієнтами. Стаття опублікована в Frontiers in Psychology, коротко про зміст розповідає ScienceDaily.

965236cd4e59c5975a52ab650596fa48

В експерименті використовувався робот-бармен по імені Джеймс, якому для початку спілкування з клієнтом необхідно визначити часом не очевидний момент початку соціальної взаємодії. Кілька добровольців віддалено управляли роботом і користувалися обмеженим набором можливих дій Джеймса для того, щоб взаємодіяти з клієнтами. Випробовувані, що упраляли роботом, при цьому «спілкувалися» не з цими відвідувачами, а з заздалегідь записаними даними.

Система управління, через яку випробовувані управляли роботом, записувала різні параметри. Наприклад, в момент початку спілкування робота з клієнтом система враховувала віддаленість людини від барної стійки, напрямок, куди клієнт повернутий обличчям та наявність та вербальний зв’язок. Також система записувала можливі сценарії поведінки в умовах недостатності інформації.

Дослідники переконалися, що початковий соціальний маркер початку спілкування «людина поруч зі стійкою і встановлений зоровий контакт з барменом» дійсно був обраний правильно. При цьому клієнту зовсім не обов’язково починати говорити першим, зорового контакту і невеликої відстані цілком достатньо для розпізнання роботом точки початку взаємодії. Після цього невербальне спілкування відходить на другий план і головним стає розпізнавання усного мовлення.

З’ясувалося, що робот в автономному режимі при неможливості встановити візуальний контакт припиняє сесію спілкування, оскільки взаємодія «в сліпу» не передбачено керуючою програмою. Люди ж, навпаки, продемонстрували можливість продовження роботи і приймали замовлення та спілкувалися з клієнтом навіть при вимкнених камерах.

За словами дослідників, така інформація важлива для розвитку соціальних роботів, оскільки дозволяє не просто сприймати інформацію, а ранжувати її за значимістю. Наприклад, роботи повинні самостійно розуміти в залежності від контексту, показання яких систем можуть бути в кожному конкретному випадку найбільш важливими для виконання поставленого завдання.

Раніше свою версію команди з робота-бармена і двох роботів-офіціантів представили фахівці Массачусетського технологічного інституту.

Натхнення: nplus1.ru