Земля

Великі групи оселедцевих китів виявлені в Антарктиці вперше за десятиліття (відео)

Вперше за кілька десятиліть вчені спостерігали повернення великих груп фінвалів або оселедцевих китів до традиційних місць годування в Антарктиді. Дослідники вважають, що це пов’язано з повільним відновленням популяції цих китів.

Зображення: Helena Herr et al., Scientific Reports

Дослідники під керівництвом Гамбурзького університету спостерігали за процесом годування великих груп фінвалів в традиційній зоні на острові Елефант в Антарктиді. У двох експедиціях дослідники зафіксували сотні груп фінвалів, від невеликих скупчень з декількох особин до восьми величезних скупчень до 150 величезних китів.

Дослідники відзначають, що раніше задокументовані кормові групи налічували максимум близько дюжини китів. Використовуючи дані своїх досліджень, автори дослідження, опублікованого в Scientific Reports, підрахували, що в районі Антарктики може мешкати близько 8 тис.фінвалів. Це говорить про поступове відновлення популяції китів.

Відео: Helena Herr et al., Scientific Reports

Фінвал (Balaenoptera physalus quoyi) – це кит з сімейства смугастикових і друга за величиною тварина на Землі. Вони також відомі під назвою оселедцевий кит і звичайний полосатик. Ці тварини досягають в довжину до 27 м і поступаються за розміром тільки синім китам.

Оселедцеві кити опинилися під загрозою зникнення через промисловий китобійний промисл. До моменту заборони вилову цих тварин в 1976 році популяція фінвалів скоротилося до 1-2% дорослих особин.

“Їх скоротили до 1% або 2% від початкової чисельності. Ми говоримо про пару тисяч тварин, що залишилися на всій території південної півкулі”,розповіла ABC News Хелена Херр, співавтор дослідження.

Відео: Helena Herr et al., Scientific Reports

Фінвали живуть від 70 до 80 років, і, як правило, самки народжують по одному дитинчаті за раз. Це означає, що популяція відновлюється дуже повільно. Збільшення чисельності оселедцевих китів в південній півкулі – ознака того, що заходи щодо збереження цих тварин працюють, підкреслюють дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button