Земля

Німецькі вчені представили базу всіх відомих людству видів рослин

У Німеччині з’явилася найбільша база рослин у світі. Тепер вчені зможуть користуватися єдиним джерелом і займатися дослідженнями швидше.

Image by Mabel Amber from Pixabay

Куратор Ботанічного саду Лейпцизького університету Мартін Фрайберг і його колеги з Лейпцизького університету представили найповніший список наукових назв всіх відомих видів рослин у світі. Лейпцизький каталог рослин (LCVP) оновлює і розширює існуючі знання про назви видів рослин і може замінити собою «Список рослин». Це каталог, який представив Королівський ботанічний сад Кью в Лондоні. Його називають найважливішим довідковим джерелом для дослідників рослин.

У ньому 1 315 562 наукових назви, довідник тепер є найбільш докладним джерелом по судинним рослинам. Фрайберг зібрав інформацію з доступних баз даних, синхронізував її і стандартизував назви відповідно до найкращих критеріїв. Він використовував 4,5 тис. інших досліджень і усунув такі розбіжності, як різне написання і синоніми. Дослідник також додав тисячі нових видів – їх він знайшов завдяки прогресу в методах молекулярно-генетичного аналізу.

“У своїй щоденній роботі в Ботанічному саду я регулярно стикаюся з новими назвами видів і бачу, що в існуючих довідкових списках є прогалини. Це завжди означає проведення додаткових досліджень, що заважає вченим займатися справжніми дослідженнями. Я вирішив усунути цю перешкоду”, – зауважує Мартін Фрайберг

Зараз база включає 351 тис. видів судинних рослин і 6 тис. гібридів, 13 тис. родів, 564 сімейств. У ній також перераховані всі синоніми та наведені додаткові подробиці. Це означає, що в ній міститься більше 70 тис. видів і підвидів.

«Каталог буде сприяти тому, що дослідники в усьому світі будуть посилатися на один і той же вид при використанні назви, – каже Фрейберг. – Спочатку я планував використовувати цей набір тільки для себе, але колеги з інших ботанічних садів Німеччини закликали мене зробити цю роботу доступною для всіх ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button